2010. január 18.Kovács Enikő
megosztás Facebook-on megosztás IWIW-en megosztás Twitter-en megosztás Google-on RSS csatorna
 

Golden Globe díjátadás 2010 - A győztesek listája

2010. január 17-én éjjel került megrendezésre a 66. Golden Globe gála, amely önmagában is a nemzetközi filmszakma legrangosabb díjainak egyikét prezentálja, de jelentőségét növeli, hogy az Oscar legnagyobb esélyeseit is hűen előrejelzi. Íme az idei nyertesek listája!

FILM KATEGÓRIA

Legjobb film - Dráma:
nyertes - Avatar
The Hurt Locker
Becstelen brigantyk
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire
Egek ura

Legjobb film - Vígjáték vagy musical:
nyertes - Másnaposok
(500) Days of Summer
Egyszerűen bonyolult
Julie & Julia - Két nő egy recept
Kilenc

Legjobb színésznő - Dráma:
nyertes - Sandra Bullock (The Blind Side)
Emily Blunt (The Young Victoria)
Helen Mirren (The Last Station)
Carey Mulligan (An Education)
Gabourey "Gabby" Sidibe (Precious)

Legjobb színész - Dráma:
nyertes - Jeff Bridges (Crazy Heart)
George Clooney (Egek ura)
Colin Firth (A Single Man)
Morgan Freeman (Invictus - A legyőzhetetlen)
Tobey Maguire (Brothers)


Jeff Bridges és Maggie Gyllenhaal a Crazy Heart című filmben


Legjobb színésznő - Vígjáték vagy musical:
nyertes - Meryl Streep (Julie & Julia - Két nő egy recept)
Sandra Bullock (Nász-ajánlat)
Marion Cotillard (Nine)
Julia Roberts (Kettős játék)
Meryl Streep (Egyszerűen bonyolult)

Legjobb színész - Vígjáték vagy musical:
nyertes - Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes)
Matt Damon (Az informátor!)
Daniel Day-Lewis (Kilenc)
Joseph Gordon-Levitt ((500) Days of Summer)
Michael Stuhlbarg (A Serious Man)

Legjobb női mellékszereplő:
nyertes - Mo’Nique (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)
Penélope Cruz (Nine)
Vera Farmiga (Egek ura)
Anna Kendrick (Egek ura)
Julianne Moore (A Single Man)

Legjobb férfi mellékszereplő:
nyertes - Christoph Waltz (Becstelen brigantyk)
Matt Damon (Invictus - A legyőzhetetlen)
Woody Harrelson (The Messenger)
Christopher Plummer (The Last Station)
Stanley Tucci (Komfortos mennyország)

Legjobb rendező:
nyertes - James Cameron (Avatar)
Kathryn Bigelow (The Hurt Locker)
Clint Eastwood (Invictus - A legyőzhetetlen)
Jason Reitman (Egek ura)
Quentin Tarantino (Becstelen brigantyk)

Legjobb forgatókönyv:
nyertes - Egek ura (Jason Reitman, Sheldon Turner)
District 9 (Neill Blomkamp, Terri Tatchell)
The Hurt Locker (Mark Boal)
Becstelen brigantyk (Quentin Tarantino)
Egyszerűen bonyolult (Nancy Meyers)

Legjobb idegen nyelvű film:
nyertes - A fehér szalag
Megtört ölelések
Baarìa
La nana
A próféta

Legjobb animációs film:
nyertes - Fel!
Derült égből fasírt
Coraline és a titkos ajtó
A fantasztikus Mr. Fox
A hercegnő és a béka


Jelenet a Fel! (Up) című animációs filmből


Legjobb eredeti betétdal:
nyertes - Crazy Heart ("The Weary Kind")
Avatar ("I Will See You")
Brothers ("Winter")
Everybody’s Fine ("(I Want To) Come Home")
Nine ("Cinema Italiano")

Legjobb filmzene:
nyertes - Fel! (Michael Giacchino)
Avatar (James Horner)
Az informátor! (Marvin Hamlisch)
A Single Man (Abel Korzeniowski)
Ahol a vadak várnak (Carter Burwell, Karen Orzolek)

Életmű-díj:
Martin Scorsese

TELEVÍZIÓ KATEGÓRIA

Legjobb sorozat - Dráma:
nyertes - Mad Men - Reklámőrültek
Hármastársak
Dexter
Doktor House
True Blood - Inni és élni hagyni

Legjobb sorozat - Vígjáték vagy musical:
nyertes - Glee
Törtetők
Office
Modern Family
A stúdió

Legjobb mini-sorozat vagy tévéfilm:
nyertes - Grey Gardens
Georgia O’Keeffe
Into the Storm
Little Dorrit
A lélek útja

Legjobb színésznő - Dráma:
nyertes - Julianna Margulies (The Good Wife)
Glenn Close (A hatalom hálójában)
January Jones (Mad Men - Reklámőrültek)
Anna Paquin (True Blood - Inni és élni hagyni)
Kyra Sedgwick (A főnök)

Legjobb színész - Dráma:
nyertes - Michael C. Hall (Dexter)
Simon Baker (A mentalista)
Jon Hamm (Mad Men - Reklámőrültek)
Hugh Laurie (Doktor House)
Bill Paxton (Hármastársak)


Legjobb színésznő - Vígjáték vagy musical:
nyertes - Toni Collette (Tara alteregói)
Courteney Cox (Cougar Town)
Edie Falco (Nurse Jackie)
Tina Fey (A stúdió)
Lea Michele (Glee)

Legjobb színész - Vígjáték vagy musical:
nyertes - Alec Baldwin (A stúdió)
Steve Carell (Office)
David Duchovny (Kaliforgia)
Thomas Jane (Hung - Neki áll a zászló)
Matthew Morrison (Glee)

Legjobb színésznő - Mini-sorozat vagy tévéfilm:
nyertes - Drew Barrymore (Grey Gardens)
Joan Allen (Georgia O’Keeffe)
Jessica Lange (Grey Gardens)
Anna Paquin (The Courageous Heart of Irena Sendler)
Sigourney Weaver (Prayers for Bobby)


Drew Barrymore és Jessica Lange a Grey Gardens című filmben


Legjobb színész - Mini-sorozat vagy tévéfilm:
nyertes - Kevin Bacon (A lélek útja)
Kenneth Branagh (Wallander)
Chiwetel Ejiofor (Endgame)
Brendan Gleeson (Into the Storm)
Jeremy Irons (Georgia O’Keeffe)

Legjobb női mellékszereplő:
nyertes - Chloë Sevigny (Hármastársak)
Jane Adams (Hung - Neki áll a zászló)
Rose Byrne (A hatalom hálójában)
Jane Lynch (Glee)
Janet McTeer (Into the Storm)

Legjobb férfi mellékszereplő:
nyertes - John Lithgow (Dexter)
Michael Emerson (Lost - Eltűntek)
Neil Patrick Harris (Így jártam anyátokkal)
William Hurt (A hatalom hálójában)
Jeremy Piven (Törtetők)

Mi a véleménye a témáról? Kérjük, írja meg:

név

szöveg (maximum 1000 karakter)

kérjük, írja be a 2017 utáni évszámot (spam védelem)

Reklám
Havi toplista
Közösség
Legújabb hozzászólások
A rovat új és régi cikkei