Mindenképpen talán, avagy: ki szeret a végén?
Vécépapírsrácból lett politikai beszédíró, kopírlány, aki csak barát, vagy nem, egy hajba túró mozdulat az egyetemi egyetlentől, és egy cikk, ami egyszerre épít és dönt romba karriereket. És mindez egy iskolai felvilágosító óra, no, meg egy kíváncsi tíz éves kislány miatt. Dráma.

Will Hayes (Ryan Reynolds, akit A rettegés házában, a Buliszervizben, illetve a Penge: Szentháromság című részében láthattunk korábban) nehéz helyzetbe kerül, de ügyesen kivágja magát. Alkut köt lányával: elmeséli neki a történetet, de a neveket megváltoztatja, és Mayának kell kitalálnia, hogy apja három szerelme közül melyik lett végül az ő anyukája. Három meghatározó nő, három csalódás. Egy szőke, egy barna, és egy vörös.


A vörös démon nem is igazi démon. Egy barát, April (Isla Fisher, az Ünneprontók ünnepének szexmániás álszűze), aki már az Emily-korszakban is Will mellett volt, majd asszisztált Summer idején is. Ő a kopírlány (fénymásolóként dolgozott ott, ahol Will vécépapírsrácként kezdett), aki mindig meghallgat, és mindig segít, egyszerre vidám és szomorú a végtelenségig. De hogy jön ide Jane Eyre, a lowoodi árva? Nos, ezt nem áruljuk el, de higgyék el, fontos szerepe van.

A filmet Adam Brooks írta és rendezte, aki korábban olyan nagy sikerű mozik alkotógárdájának volt tagja, mint a Bridget Jones: mindjárt megőrülök!, a Francia csók, vagy az Átkozott boszorkák, és most sem okoz csalódást: a kacifántos történet könnyen magával ragadja a nézőt. Maga Brooks így nyilatkozott a filmmel kapcsolatban: "Szeretem azokat a romantikus vígjátékokat, amelyekben a szerelmi történet nagyobb háttér előtt bontakozik ki. (…) Mindig is szerettem volna filmet készíteni egy férfiról, aki egy nagyvárosba költözik, tele reményekkel és álmokkal." Nos, a lehetőség megadatott, és úgy tűnik, a rendező meg is ragadta, amennyire lehetett, hogy kihozza belőle a legtöbbet.
A producerek, Tim Bevan és Eric Fellner szintén több díjnyertes film megszületésénél bábáskodtak (olyanoknál, mint például a Fargo, az Igazából szerelem, a Négy esküvő és egy temetés, az Egy fiúról, vagy a Büszkeség és balítélet, és még folytathatnánk a sort).
A kedves történet pontosan azt hozza, amit várunk tőle: könnyed, felszínes szórakozást kínál. És egyszer sem ásítottam, ami azt jelzi, hogy ebben a műfajban a film minősítése nem is rossz. Megvan ugyanis benne minden, ami csak kell: csalódás, szerelem, izgalom, három csinos nő, egy (állítólag) jóképű pasi, és egy helyes kislány. Hogy érdemes-e megnézni? Mindenképpen. (Talán.)
Kapcsolódó cikkünk:
Mindenképpen talán - romantikus mese a Francia csók írójától - a mozi előzetesével!
Mindenképpen talán
Eredeti cím: Definitely, maybe
Írta és rendezte: Adam Brooks
Zene: Clint Mansell
Operatőr: Florian Ballhaus
Vágó: Peter Teschner
Szereplők: Ryan Reynolds, Abigail Breslin, Rachel Weisz, Isla Fisher, Elisabeth Banks
Műfaj: romantikus vígjáték
Korhatár: 12 év
Gyártási év: 2007
Forgalmazza: UIP
Országos bemutató: 2008. február 28.
Mi a véleménye a témáról? Kérjük, írja meg: