Kőbe vésett - fába rótt történelem: Rovásírás-kiállítás
Tarics Péter rovásírás-kiállítását tekinthetik meg az érdeklődők február 17-ig a Magyar Kultúra Alapítvány épületében. A tárlat bepillantást enged a sok titokkal övezett írásrendszer történetébe.

A magyar rovásírás minden hanghoz egy betűt rendel, és a nagy-illetve kisbetűk között nem tesz különbséget. A magánhangzókat csak akkor írták ki, ha azok hosszú alakokat jelöltek. Legtöbb esetben jobbról balra haladtak a sorok. Az írás iránya abból ered, hogy őseink a botot bal kézzel fogták, és jobbról balra rótták a betűket. Jellemző volt a ligatúrák használata, vagyis gyakran írtak egybe két, vagy több betűt, mert igyekeztek minél kevesebbszer felemelni az íróeszközt.
Napjainkban ez a nemzeti kincs reneszánszát éli: vésik székelykapukra, használják díszítőelemként és titkosírásként különböző dokumentumokban, rovásírás-versenyeket szerveznek, és betűkészletét bárki letöltheti saját gépére.
Tarics Péter magyarságkutató és rovásírás-szakértő kiállítása február 17-ig, vasárnapig várja a látogatókat. Aki pedig kedvet érez belekóstolni ebbe az ősi írásfajtába, annak ajánlható a kiállító könyve, melynek címe "A magyar rovásírás és annak elsajátítási módja" (szerző: Tarics Péter).
(A főoldalon: Rovásírásos kazetta unitárius templom mennyezetén (Énlaka, v. Udvarhely m., 1668)
"Kőbe vésett - fába rótt történelem"
Helyszín: Magyar Kultúra Alapítvány, Budapest, Szentháromság tér 6.
Telefon: 224-8100
E-mail: mka@mail.datanet.hu
Web: www.mka.hu
Időpont: 2008. február 8. - 2008. február 17.
Nyitvatartás: 10-18 óráig (H-V)
Belépés: díjtalan
Mi a véleménye a témáról? Kérjük, írja meg: